تبلیغات

فیلم سقوط هیتلر

 

 

 

قیمت: 4000 تومان

iconicon

خرید اینترنتی

 

فیلم آلمانى «سقوط» که درباره 12 روز آخر زندگى «آدولف هیتلر» رهبر جنایتکار نازى‌هاست، در صدر فهرست فیلم‌هاى پرفروش این کشور قرار گرفت.

بطور حتم این فیلم را بیش از یک بار خواهید دید…

خبرگزارى «رویترز» به نقل از «کنستانین فیلم» ـ شرکت توزیع‌کننده فیلم «سقوط» ـ گزارش داد که 480 هزار نفر در دو روز اول هفته جارى، این فیلم را تماشا کرده‌اند. در این فیلم، «برونو گانتز» بازیگر سوییسى، در نقش «هیتلر» ظاهر مى‌شود که موفق شده است به خوبى طبیعت شرورانه و جنبه ملایم او را روى پرده سینما به نمایش بگذارد. «سقوط»، روایت روزهاى آخر زندگى هیتلر از زبان «ترائودل یونگه»،

یکى از منشى‌هاى «رایش سوم» در یکى از سنگرهاى زیرزمینى برلین و همچنین اقتباسى از کتابى به همان نام، اثر «یوآکیم فست»، تاریخ ‌نگار آلمانى است. این فیلم یک بحث عاطفى را در آلمان در این‌باره دامن زده است که آیا مى‌توان هیتلر را غیر از شرورترین فرد روى زمین، چیز دیگرى نامید؟ برخى از منتقدان، از به تصویر کشیدن روزهاى آخر هیتلر استقبال کرده اما برخى با صحنه‌هایى که هیتلر را فردى انسانى نشان مى‌دهد، مخالفت کرده‌اند. این فیلم، یکى از اولین تولیدات سینمایى آلمان است که به سیاه‌ترین جنبه تاریخ آلمان مى‌پردازد و با پوشش خبرى تمام رسانه‌ها روبرو شده است.

این فیلم در 400 سینما در آلمان به نمایش گذاشته شده و یکى از پرخرج ‌ترین تولیدات سینمایى در تاریخ فیلم‌سازى این کشور است. ساخت «سقوط»، 13 میلیون و 500 هزار یورو (16 میلیون و 380 هزار دلار) هزینه در بر داشته است.

برند آیشینگر و الیور هیرش بیگل سازندگان فیلم سقوط برای پاسخ به این معمای تاریخی دو هفته آخر زندگی “پیشوا” را زیر ذره بین قرار داده اند: از ۱۷ تا آخر آوریل سال ۱۹۴۵. در این مرحله پایانی است که پس از فرو ریختن ماشین نظامی و دستگاه سیاسی عظیم رژیم، اینک می توان چهره واقعی رایش، فلاکت ایدئولوژیک، بی مایگی معنوی و سقوط اخلاقی آن را به روشنی دید.

در اولین نمای فیلم هیتلر با تمهیدی استادانه معرفی می شود. تماشاگر، مانند منشی هایی که به حضور “پیشوا” فرا خوانده شده اند، بی صبرانه انتظار می کشد، تا سیمای مقتدرترین دیکتاتور تاریخ را ببیند.

“پیشوا” مثل موشی ترسان از اتاق بیرون می خزد. از آن جاه و جبروت، نطق های تهدیدآمیز و حملات رعب انگیزی که سراسر جهان را به وحشت افکنده بود، دیگر خبری نیست. او اینک مردی فرتوت و افسرده است با پشت خمیده و گامهای لرزان. در دنیا شاید تنها یک هنرپیشه بود که می توانست این نقش دشوار را چنین استادانه ایفا کند: برونو گانس.

تقریبا سراسر فیلم در قرارگاه زیرزمینی هیتلر در مرکز برلین می گذرد. پیشوا تنها دو بار از پناهگاه ….

کودکی هیتلر

هیتلر دوران کودکی خود را در شهری مرزی بین اتریش و آلمان گذراند. در سن 12 سالگی پدرش را به طرز سخت و ناگهانی ای از دست داد. پدر آدولف در اثر سکته قلبی مرد. بعد از مرگ پدر به یک کلیسای کاتولیک رفت تا کشیش کاتولیک شود.

اما در سن 15سالگی مجبور شد به خاطر بیماری تنفسی،کلیسا را ترک کند. تا هفده سالگی در همان شهر ماند و پیش مادر و خواهر نا تنی اش زندگی کرد. اماهنگامی که 17 سال بیشتر نداشت، مادرش در اثر بیماری سرطان جان خود را از دست دادو…

گاهی هیتلر از طریق کشیدن طرحهای آبرنگ برایپوستر ها و کارهای تبلیغاتی پولی به دست می آورد اما آن پولها به میزانی نبود که شکمش را کاملاسیر کند. او بعد ها چنین نوشت:واقعا گذرانی فقیرانه داشتم و هیچ وقت نمی توانستم حتی غذای روزانه ام را فراهم کنم.گرسنگی گارد محافظ وفادار من بود. لحظه ای ترکم نمی کرد و در هر چه داشتم شریک می شد.

هیتلر کیست؟؟؟

آیا هیتلر قاتل قرن بیستم است ؟!

ماجرای حزب نازی و چگونگی تشکیل آن….؟!

آیا هلو کاست حقیقت دارد؟!

شما طرفدار هیتلر هستید یا مخالف او…؟!

اون چیزی که همه از هیتلر می دونن اینه:

هیتلر 6 میلیون یهودی رو توی کوره های آدم سوزی کشت.

هیتلر در حمله به لهستان همه جا رو به خاک و خون کشید.

خیلی ها معتقد هستند که لهستان را هیتلر نابود کرد.

ولی حقیقت این است که هیتلر فقط جنگ را شروع کرد.

پس از پایان جنگ متفقین تمامی مسئولیت های

جنگ را به عهده شخص هیتلر و تعدادی از اطرفیانش انداختند!

آری این ساده ترین کار بود و یهودیان تا توانستند برایش حرف در آوردند.

آیا هیتلر را باید به عنوان یک مبارز ستایش کرد؟

آیا مردم آلمان از هیتلر حمایت می کردند؟!

آیا از لحاظ فتوحات و جهان گشایی در عرصه تاریخ هیتلر

با اسکندر کبیر ناپلئون بوناپارت و جولیوس سزار هم طراز است؟!

شما می توانید پاسخ تمام این سئوالات را در این دی وی دی دریافت کنید.

قیمت: 4000 تومان

iconicon

خرید اینترنتی